Články

POĎME PORAZIŤ ROTAVÍRUS!

Rotavírus je jedným z najbežnejších vírusov spôsobujúcich hnačky u detí.

1. **Čo je rotavírus:** Rotavírus je RNA vírus, ktorý spôsobuje ochorenia tráviaceho traktu, najmä u detí. Existuje niekoľko druhov rotavírusov a niektoré z nich môžu byť vážne.

2. **Príznaky:** Deti infikované rotavírusom môžu mať hnačku, zvracanie, horúčku a bolesť brucha. Hnačka je často silná a môže viesť k dehydratácii.

3. **Šírenie:** Rotavírusy sa šíria kontaminovanou vodou a potravinami, ako aj kontaktom s infikovanými osobami a povrchmi. 

4. **Prevencia:** Najlepším spôsobom, ako zabrániť infekcii rotavírusom, je očkovanie. Očkovanie sa obvykle podáva deťom v ranom veku.

5. **Liečba:** Liečba infekcie rotavírusom spočíva predovšetkým v prevencii dehydratácie, čo môže zahŕňať rehydratáciu a v niektorých prípadoch intravenózne kvapaliny.

6. **Výskyt:** Rotavírusy sú široko rozšírené a spôsobujú mnoho prípadov hnačiek u detí po celom svete. Najmä v rozvojových krajinách môžu byť tieto infekcie smrteľné.

7. **Dôležitosť očkovania:** Očkovanie detí proti rotavírusu má kľúčový význam na zníženie vážnych komplikácií pri nakazení.

Je dôležité brať rotavírusové infekcie u detí vážne a dbať na hygienu a prevenciu. Očkovanie je účinným nástrojom na ochranu detí pred touto vírusovou infekciou. 

Čo sledovať u detí s črevnými ťažkosťami?

Hmotnosť dieťaťa, sledovať príjem/výdaj tekutín, stravu, vzhľad a intenzitu zvracania a stolice, suché pery/biely jazyk znaky dehydratácie.

ČO DOMA NESMIE CHÝBAŤ V PRÍPADE, ŽE SA ROTAVÍRUS OBJAVÍ U VAŠÍCH DETÍ?

REHYDRATAČNÝ ROZTOK https://superliek.sk/p/kulisek-prasok-na-pripravu-napoja-vo-vrecuskach-10x68-g/

PROBIOTIKÁ https://superliek.sk/p/probio-fix-imun-baby-kvapky-1x8-ml/

OCHRANNÝ BIOFILM NA OCHRANU ČRIEV https://superliek.sk/p/tasectan-kids-250-mg-prasok-pre-deti-vrecuska-1x10-ks/

ZÁSTAVA HNAČKY https://superliek.sk/p/smecta-plv-sus-vrecko-pe-al-papier-1x30-vrecusok/ Ak má vaše dieťa problém liek vypiť, zamiešajte ho do rozpučeného banánu. 🙂

Dôležitú úlohu zohrávajú PROBIOTIKÁ

“Probiotiká sú malými pomocníkmi v našom dennom živote! 🌟. Skúste TOTO PRIBIOTIKÁ kúpite TU

Viete, čo sú probiotiká? Sú to zdravé baktérie, ktoré podporujú zdravie nášho tráviaceho a imunitného systému. A pre deti sú jednoducho úžasné!

Dávame našim deťom probiotiká nielen preto, že podporujú trávenie, ale aj pre ich schopnosť chrániť naších malých členov pred nepriateľskými baktériami. Zdravý tráviaci systém = šťastné deti!

Probiotiká nie sú len vo výživových doplnkoch, ale aj v jogurtoch, kefire a ďalších potravinách.

SUPERLIEK.SK